Każde urządzenie czasem wymaga resetu,
aby lepiej funkcjonować.
Twój mózg także.

Umów Floating Cena od 59 zł

Minimalizacja grawitacji

Stała temperatura

Izolacja od dźwięków

Izolacja wizualna

Czym jest Floating?

To swobodne unoszenie się ciała na powierzchni wody z sola Epsom w specjalnie przystosowanej do tego kapsule. Podczas dryfowania nasz organizm nie odczuwa około 90% bodźców z otoczenia, dzięki czemu umysł jest odciążony od ich analizy i może spożytkować energię na relaks totalny.

W kapsule jest utrzymywana stała, przyjemna temperatura, dostosowana do temperatury skóry (35 stopni) powodując zatarcie granicy między ciałem a wodą. Już 30 minutowa sesja redukuje stres, napięcia i bóle mięśni oraz przemęczenie. Sesja w kabinie obniża poziom hormonów stresu oraz obniża ciśnienie krwi i tętno. Pobudza produkcję endorfin. Wystarczy już 3 do 5 seansów, aby organizm przyzwyczaił się do nowego środowiska, a uczestnik poczuł głębokie efekty płynące z tej formy terapii. Podczas sesji w kabinie, w stanie odpowiadającym medytacji znikają bóle kręgosłupa, napięcia mięśni, stres, zmęczenie oraz bóle głowy.

Uspokojenie umysłu

Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) wspiera terapię floating jako sposób na obniżenie ciśnienia krwi, łagodzenie objawów lęku, depresji i wiele innych. Wyniki badań pokazują, że floating wywołuje aktywność w częściach mózgu związanych z koncentracją i zmniejsza aktywność ciała migdałowatego które jest odpowiedzialne za “niepokój w mózgu”.

Poprawa krążenia krwi

Floating uaktywnia przywspółczulny układ nerwowy odpowiedzialny za relaksację, gojenie, uzupełnianie i odmładzanie. Efektem głębokiego stanu relaksacji jest zmniejszone napięcie mięśni, obniżone ciśnienie krwi, obniżenie hormonu stresu i zwiększone endorfin.

Regeneracja po wysiłku

Wykazano, że terapia Floatingowa zmniejsza poziom kwasu mlekowego, tym samym odczuwalny poziom bólu po wysiłku fizycznym jest dużo mniejszy. Mniejsza bolesność mięśni oznacza, że ​​możesz szybciej wrócić do swoich ulubionych zajęć.

Bomba magnezowa

Przebywając w kapsule floatingowej, niezwykle skutecznie wchłaniasz przez skórę i uzupełniasz niedobory magnezu, który jest głównym składnikiem soli Epsom. Znaczenie tego pierwiastka w naszych organizmach jest bardzo rozległe w wielu płaszczyznach. Odpowiada on między innymi za przekazywanie impulsów nerwowych, reguluje ciepłotę ciała, chroni naczynia krwionośne, zapobiega skurczom mięśni, reguluje ciśnienie, pomaga zachować równowagę psychiczną, wspomaga detoksykację.

 • Relaks i redukcja stresu

  Magnez zawarty w wodzie hamuje ACTH, czyli hormon odpowiedzialny za uwalnianie kortyzolu (hormon stresu). Poprawia również jakość snu. W ostatnich badaniach u osób, które korzystały z terapii Floatingowych osiem razy w ciągu dwóch tygodni, odnotowano spadek poziomu kortyzolu o 21,6%. Wykazano również obniżenie zmienności kortyzolu o połowę, co oznacza, że ​​czuli większą stabilność emocjonalną w stresujących sytuacjach. Analiza przeprowadzona na 27 badaniach wykazała, że relaksacyjne działanie Floatingu, poprawia wydajność organizmu, szczególnie w przypadkach wypalenia zawodowego lub przewlekłego zmęczenia.

 • Łagodzenie bólu

  Wydzielane do krwiobiegu endorfiny mają właściwości przeciwbólowe silniejsze od morfiny. Po sesji w kabinie Floatingowej poziom niepokoju ulega radykalnemu obniżeniu, przez co odczuwanie bólu znacznie spada. Świadczą o tym parametry: wysokość ciśnienia tętniczego, pulsu, poziom kortykotropiny, adrenaliny oraz noradrenaliny. Sesja Floatingu łagodzi bóle kręgosłupa, głowy i stawów. Jest remedium na migreny, artretyzm, RZS, fibromialgię (nerwobóle mięśni).

 • Redukcja i eliminacja objawów depresji, nerwicy i lęków

  Terapia Floatingowa uspokaja nasze nadmiernie stymulowane systemy i przywraca równowagę chemiczną i metaboliczną organizmu. Już jedna sesja zmniejsza aktywność w korze mózgowej, co zmniejsza wytwarzanie hormonów stresu, a jednocześnie pozwala na głębokie odprężenie, które prowadzi do uwalniania endorfin.

 • Wzrost kreatywności i intuicji

  Podczas Terapii Floatingowej mózg zostaje uwolniony od wrażeń zmysłowych. Nie ma światła, dźwięku, dotyku, nawet przyciągania grawitacyjnego. Wchodzisz w stan fali theta i produkujesz wolniejsze wzorce fal mózgowych, normalnie doświadczanych tuż przed zaśnięciem lub podczas głębokiej medytacji. Ten stan często przynosi nagłe spostrzeżenia, twórcze inspiracje i wyraźne obrazy. Jesteś w stanie wizualizować swoje myśli. Osiągasz nowy poziom klarowności umysłu i możesz przygotować swoją rutynę w całkowicie zrelaksowanym stanie.

 • Zwiększenie pewności siebie

  Połączenie bycia niezwykle zrelaksowanym podczas intensywnego przebudzenia pozwala technikom wizualizacji stać się bardzo „potężnym”. Od zawodników sportowych przygotowujących się do turniejów, po publicznych prelegentów wygłaszających prezentację. Floating może wywołać spokój potrzebny do wykonania wielu czynności w najlepszej formie.

 • Lepszy sen

  Zaburzenia snu są często wywołane stresem. Floating zapewnia organizmowi pełny odpoczynek, umożliwiając produkcję endorfin. Obniża się poziom kortyzolu, podobnie jak ciśnienie krwi i częstość akcji serca. Badania wykazały, że już jedna sesja może przełamać długą formę bezsenności, gdyż zostaje przywrócona faza REM podczas snu.

 • Poprawa koncentracji

  Floating ożywia twórcze myślenie, pomaga w rozwiązywanie problemów, niezależnie od tego, czy chcesz poprawić jakość swoich działań artystycznych, czy po prostu osiągnąć lepsze wyniki w pracy. W mózgu następuje synchronizacja pracy obu półkul, dająca równowagę i harmonię.

 • Wspomaganie rehabilitacji

  Floating pomaga osobom cierpiącym na fibromialgię i reumatoidalne schorzenia oraz może złagodzić migreny spowodowane napięciem w szyi.

 • Zwalczanie nałogów

  Jednym z najczęstszych uzależnień w XXI wieku jest uzależnienie od telefonu - maleńkie strzały dopaminy, które dostajemy od sprawdzania wiadomości lub powiadomień są niebezpieczne. Niezależnie od tego, czy uzależniasz się od jedzenia, mediów społecznościowych czy narkotyków, swobodne unoszenie się może pomóc mózgowi w odwróceniu pętli sprzężenia zwrotnego i w walce z uzależnieniami. Wychodząc z kapsuły patrzymy na świat świeżym okiem, tym samym bardziej interesują nas wszystkie jasne kolory i ludzie wokół.

Poprawa wyników sportowych

Terapia Floatingowa powoduje produkcję endorfin, hormonów powodujących dobre samopoczucie, które ograniczają wrażliwość na ból. Twoje bicie serca i oddychanie jest powolne. To całkowite rozluźnienie sprzyja krążeniu krwi i regeneracji mięśni. Roztwór soli Epsom zmniejsza gromadzenie się kwasu mlekowego.

FAQ - najczęściej zadawane pytania
  • Ciąża (tylko I trymestr)
  • Epilepsja
  • Cukrzyca
  • Ostre zapalenie żył (zakrzepica)
  • Niezagojone blizny pooperacyjne
  • Menstruacja
  • Ciężkie depresje lub psychozy leczone psychiatrycznie
  • Zapalenie ucha
  • Rany otwarte, uszkodzenia skóry, owrzodzenia skóry, podrażnienia i infekcje
  • Spożycie alkoholu i innych środków odurzających
  • Nowotwory złośliwe skóry
 • Nic! Na miejscu zapewniamy ręcznik, klapki jednorazowe, szlafrok, szampon i żel pod prysznic oraz zatyczki do uszu. Nie potrzebujesz stroju kąpielowego, gdyż całe pomieszczenie, w którym jest kapsuła do floatingu i prysznic masz tylko do swojej dyspozycji.

 • Noszenie czepka jest niepotrzebne, a nawet niewskazane, gdyż może on przeszkadzać w odprężeniu. Brak czepka pozwala w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości soli EPSOM. Nie ma potrzeby zakładania stroju kąpielowego. Pomieszczenie, w którym znajduję się kapsuła jest przeznaczone wyłącznie do Twojej dyspozycji, możesz tam czuć się swobodnie.

 • Podczas głębokiego relaksu, jaki ma miejsce w trakcie floatingu, bardzo często zdarza się zasnąć i jest to całkowicie bezpieczne. Koniec sesji w kapsule jest zawsze sygnalizowany.

 • Nie są potrzebne umiejętności pływackie, aby unieść się na wodzie. Głębokość wody wynosi zaledwie 35 cm, a dodatkowo wysokie zasolenie wody sprawia, że samoczynnie unosisz się na powierzchni.

 • W kapsule znajduje się włącznik oświetlenia, który można nacisnąć w dowolnym momencie sesji, o jego włączeniu i wyłączeniu decydujesz sam. Dodatkowo możesz pozostawić uchyloną pokrywę kapsuły - co może znacznie zwiększyć Twoje uczucie komfortu. Poczucie kontroli i możliwość samodzielnego decydowania o tych kwestiach powoduje, że strach znika. Wewnątrz kapsuły znajduje się przycisk wzywający obsługę. Istnieje możliwość obejrzenia pomieszczenia i kapsuły zanim zdecydujesz się na sesję.

 • Dzięki temu, że codziennie kontrolujemy takie parametry jak: pH, nadtlenek wody (H202) i stężenie soli - woda w kapsule do floatingu jest w 100% sterylna. Całkowita wymiana wody w kapsule odbywa się okresowo - w zależności od częstotliwości użytkowania kabiny. Pomiędzy klientami cała woda jest trzykrotnie filtrowana przez specjalistyczne filtry: UV, który eliminuje wszelkie bakterie i wirusy oraz filtr mechaniczny o bardzo małej przepuszczalności (1 mikrona), co pozwala na zachowanie klarowności wody i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Bardzo duże zasolenie wody dodatkowo sprzyja utrzymaniu wysokich warunków higienicznych. Oprócz tego woda jest okresowo dezynfekowana specjalistycznymi środkami, a kapsuła dokładnie czyszczona. Każda osoba korzystająca z kapsuły jest zobligowana do wzięcia prysznica przed sesją. Reasumując, woda w kabinie przewyższa standardy wody basenowej czy jacuzzi.

 • Nie należy spożywać alkoholu i/lub innych substancji wpływających na stan percepcji. Przed sesją najkorzystniej jest spożyć lekki posiłek - nie przejadać się. Wskazane jest też zrezygnować z golenia na mokro i depilacji w ciągu 24 godzin przed wizytą, gdyż w tym przypadku silnie skoncentrowana solanka może spowodować uczucie pieczenia i podrażnić skórę.

 • Kobiety w ciąży mogą korzystać z floatingu, jednakże należy najpierw skonsultować się z lekarzem jeśli jesteś w I trymestrze. Temperatura wody nie jest tak gorąca jak w jacuzzi, więc nie jest to przeciwwskazaniem. Dodatkowo kobiety w ciąży w ten sposób mogą doświadczyć relaksu, odciążyć kręgosłup i doświadczyć wiele przyjemnych emocji związanych z usłyszeniem bicia serca swojego dziecka.

 • Pomieszczenie, w którym znajduje się floating jest mocno wyciszone. Sama kapsuła wykonana jest z materiału, który minimalizuje docierające odgłosy. To powoduje, że kabina izoluje od dźwięków, dzięki czemu można doświadczyć głębokiego relaksu.

 • Temperatura wody ma tyle samo stopni, ile zewnętrzna temperatura Twojego ciała (34,8 stopni), jeżeli tylko nie masz gorączki. Podczas całej sesji temperatura wody jest utrzymywana na stałym poziomie, dzięki czemu nie ma efektu wychłodzenia jak podczas kąpieli w wannie.

 • Sesja „rozpoznawcza" trwa 45 min. Standardowa - trwa godzinę. Skrócone sesje oferowane są klientom, którzy nigdy wcześniej nie doświadczyli floating'u i chcą go wypróbować po raz pierwszy. Dłuższe, niestandardowe sesje są również możliwe.

 • W zależności od wewnętrznej potrzeby. Stali klienci korzystający z sesji raz, dwa razy w tygodniu. Jest również wiele osób korzystających z sesji raz na miesiąc. Sportowcy korzystają z sesji po każdym większym wysiłku fizycznym, a osoby mające stresującą pracę poza regularnym floatingiem korzystają z kapsuły np. przed ważnym spotkaniem/zebraniem. Standardowa sesja trwa 60 min.

 • Część klientów podczas sesji pozostaje w soczewkach. My zalecamy zdjęcie ich przed sesją, gdyż istnieje możliwość dostania się odrobiny wody z solą i wówczas potarcie oka spowoduje dyskomfort.

 • Korzyści z sesji są odczuwalne już po pierwszym razie. Jednak podczas jednej sesji nie doświadczysz wszystkich korzyści w maksymalnym stopniu, gdyż Twój umysł i ciało dopiero zapoznaje się z nowymi warunkami i zaczyna po raz pierwszy funkcjonować w środowisku bez bodźców zewnętrznych. Już po 3 sesjach efekty są bardzo zauważalne. Twój umysł się wyciszy, ciało zrelaksuje, napięcia się zmniejszą a stres zminimalizuje. Nie zapominając o gładkiej skórze i wyostrzonych zmysłach. Jeśli cierpisz na problemy związane z kręgosłupem, stawami czy migreny, znacznie zmniejszy się odczuwanie bólu. Regularne korzystanie daje długofalowe korzyści i działa na umysł oraz ciało również między sesjami.

 • Przebieg sesji jest uzależniony od tego, jak potrafisz się zrelaksować. Sesje floatingu pozwalają na wyciszenie i uspokojenie, co pomaga w pozbyciu się strachu. Jeśli dopadnie Cię obawa przed ciemnością w trakcie sesji - możesz w każdej chwili zapalić światło w kapsule (przycisk w zasięgu ręki). Jeśli jednak twoje napady lęku są związane z zaburzeniami i korzystasz z porad psychiatry- radzimy skonsultować się z lekarzem przed sesją.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.